august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

NtN U13: Slováci na piatom mieste

  15. 1. 2018
Slovenský tím, v zložení Andrej Suchý, Gregor Ondrejčák, Matúš Poláček, Dominik András, Johanka Ivanovičová, Ella Klačanská, Nina Holubová a Sarah Antónia Suchá, obsadil na medzinárodnom turnaji družstiev v kategórii do trinásť rokov, v maďarskom Pécsi celkové piate miesto.

Družstvo Slovákov, vedené trénermi Lukášom Klačanským a Júliou Poláčkovou, sa na turnaji predstavilo v osemčlennej skupine. Hráčov postupne čakali duely so Srbskom, Chorvátskom, Dánskom, Maďarskom, Českom s Ukrajinou a Rumunskom. V silnej konkurencii, a v ťažkých podmienkach, keď hráči museli počas dňa odohrať tri stretnutia, pričom v každom dueli bolo na programe deväť zápasov (3 dvojhry chlapcov, 3 dvojhry dievčat, štvorhra chlapcov, štvorhra dievčat a mix) obsadili Slováci konečné piate miesto.

Na úvod si naši hráči pripísali na konto dve výhry, keď bez väčších problémov dokázali zdolať tím Srbska (9:0) ako aj Chorvátska (8:1). Prvá prehra prišla v stretnutí s favoritmi turnaja z Dánska. Mladé nádeje ale dokázali neskorším víťazom vziať dva body, keď vo dvojhrách zvíťazili Johanka Ivanovičová a Nina Holubová.

Prehry ale pokračovali aj na ďalší deň. Nad sily Slovákov boli Maďari, ktorým podľahli podobne ako Dánom so skóre 2:7, keď sa o body pre náš tím postarali opäť Nina Holubová vo dvojhre ako aj Johanka Ivanovičová s Ellou Klačanskou vo štvorhre. Výhra následne neprišla ani v stretnutí s Českom. Slováci dokázali zvíťaziť len v úvodnej dvojhre chlapcov, ktorú ovládol Andrej Suchý. Škoda niektorých zápasov, pretože práve tesné prehry Johanky Ivanovičovej vo dvojhre a dvojice Matúš Poláček/Dominik András vo štvorhre rozhodli o konečnom výsledku 8:1 v prospech súperov.   

V ďalšom stretnutí sa ale naši hráči nakopli, a duel s Ukrajinou zvládli na výbornú, keď súperom dovolili uhrať len jediný zápas. Po výsledku 8:1 čakalo Slovákov posledné meranie síl, a to s tímom Rumunska, ktorý bol v priebežnej tabuľke na štvrtej priečke.

Ani toto stretnutie ale nedopadlo úspechom našich. Hoci boli úvodné dvojhry vyrovnané, bod pre slovenský tím dokázal získať len Gregor Ondrejčák. To bol náš prvý a zároveň aj posledný bod v stretnutí, ktoré rozhodlo o tom, že Slováci obsadili na turnaji družstiev Nation to Nation U13 konečné piate miesto.

Hráčom k úspechu gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu Slovenska. K podujatiu sa ešte vrátime očami trénera už čoskoro.

Na záver dodáme, že prvenstvo si odniesli Dáni. Striebro ostalo domácim Maďarom, bronz brali Česi. Štvrté miesto patrilo už spomínanému Rumunsku, piate zasa Slovensku. Na šiestej priečke skončili Chorváti, na siedmej Ukrajinci, a posledné ôsme miesto obsadilo družstvo Srbsko.

Kompletné výsledky nájdete TU.