august 2018
po ut st št pi so ne
   
6
   
             

Tešínsky pohár: J.Vícen so zlatom a striebrom

  15. 1. 2018
Jarolím Vícen si na víkendovom turnaji Grand Prix A dospelých v Českom Tešíne vybojoval prvenstvo vo dvojhre mužov, a vo štvorhre spoločne s Janom Vitverom skončili na druhom mieste.

Memoriál Standy Krauze sa konal v športovej hale Acitivity4Fun v Českom Tešíne. Hráči, ktorí na podujatí štartovali bojovali aj o dotáciu v celkovej výške 40 000 CZK. Zo Slovákov sa na turnaji predstavili Peter Hrnčár, Samuel Repiar, Peter Vašíček, Tomáš Soták a Jarolím Vícen.

Turnaj odštartoval piatkovou kvalifikáciou, v ktorej sa predstavili Peter Vašíček, Peter Hrnčár, Samuel Repiar a Tomáš Soták vo dvojhre mužov. Účasť v hlavnej súťaži si dokázal zaistiť po troch víťazných zápasoch len Peter Hrnčár. Peter Vašíček ako aj Samuel Repiar skončili pred bránami hlavnej súťaže, keď im k postupu chýbal jeden víťazný duel.

Sobotňajšiu účasť v hlavnej súťaži mal istú len Jarolím Vícen, a to vo dvojhre mužov, a vo štvorhre po boku Jana Vitveru. Vo štvorhre mužov sa zároveň predstavil Tomáš Soták, ktorý nastúpil spolu s Michalom Prokešom. Samozrejme, po piatkovej kvalifikácii sa k spomínanej dvojici pridal aj Peter Hrnčár, ktorý ale v prvom kole narazil na nasadeného Jana Benbeneka, a prehral dva nula na sety.

Omnoho lepšie si ale počínal Jarolím Vícen, ktorý postupne zdolal Mareka Aubusa, Jakuba Záhradku, Bedřicha Valentu, Ondřeja Krála a nakoniec aj Jiřího Loudu. Všetky duely Slovák zvládol v dvoch setoch a pripísal si na konto turnajové víťazstvo. Podobne sa mu darilo aj vo štvorhre, kde spolu s Janom Vitverom našli premožiteľov až v samotnom finále.

Kompletné výsledky turnaja nájdete TU.