október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

Juniori v svetovom rebríčku

  8. 1. 2018
Posledným rebríčkom v našej pravidelnej rubrike je tentoraz rebríček juniorov. Pozrieme sa na to, ako sa darí našim hráčom, ktorí prešli z kategórie U17 k juniorom a nahradili tak doterajších reprezentantov, ktorí sa s juniorskou kariérou minulú sezónu rozlúčili.

Aktuálnymi lídrami rebríčka vo dvojhrách sú k 4.januáru Thajčania Kunlavut Vitidsarn a Pattarasuda Chaiwan. Z Európanov sú na tom najlepšie Francúz Christo Popov na siedmej priečke a Bulharka Maria Delcheva na piatom mieste. Číslom jeden vo štvorhre juniorov je Číňan Di Zijian. Na ôsmej priečke sa nachádzajú bratia Mathhew a Christopher Grimleyovci. U dievčat je jednotkou Kórejčanka Ha Na Baek, Turkyne Bengisu Ercetin/Nazlican Inci sa nachádzajú na delenom deviatom mieste. Nakoniec, jednotkami v mixe sú Indonézania Rehan Naufal Kusharjanto/Siti Fadia Silva Ramadhanti a Dánke Amalie Magelund patrí deviata priečka.

Zo Slovákov spomenieme päticu hráčov, ktorým v rebríčku patria najlepšie umiestnenia. Ako prvý je to Andrej Antoška a jeho skvelé 59. miesto vo dvojhre chlapcov. Vo štvorhre sa Andrej nachádza na 123. priečke. O nič horšie na tom nie je ani Jakub Horák, ktorý vo dvojhre obýva 95.miesto, vo štvorhre mu patrí 97. priečka a v mixe by ste ho našli na 217. mieste.

Z dievčat je na tom najlepšie Mia Tarcalová, ktorá vo dvojhre zastáva 145. miesto, vo štvorhre sa nachádza na 66. pozícii a v mixe obýva 79. priečku. Alžbeta Peruňská je momentálne vo dvojhre na 176. mieste, vo štvorhre jej patrí 171. priečka a v mixe je na 284. mieste. Treťou a zároveň poslednou spomínanou Slovenkou je Alexandra Remeňová, ktorej vo štvorhre patrí 164.priečka a v dvojhre sa nachádza na 271. mieste.

Už o necelé dva týždne však budú mať Slováci možnosť pripísať si do rebríčka zopár bodov navyše, pretože ich 18.-21.januára čaká medzinárodný turnaj Polish Junior v meste Przemysl.

Kompletný rebríček nájdete TU.