október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

Čo nás čaká: „Január 2018“

  3. 1. 2018
Nový rok, nová sezóna, nové ciele a predsavzatia... Ako bude vyzerať január na slovenskej bedmintonovej scéne a čo všetko je na programe?

Úvod mesiaca odštartujeme po Troch kráľoch, kedy sa 12.-14.januára pozrieme na české Áčko dospelých, ktoré sa uskutoční v Českom Tešíne. Na Slovensku budeme pozornosť venovať kvalifikačným turnajom v kategórii do pätnásť rokov. Tie sa 13.januára odohrajú v Bratislave a Rimavskej Sobote.

18.-21.januára sa o prvé body do svetového rebríčka na turnaji Swedish Open 2018 pokúsi Milan Dratva. Okrem neho sa ale juniorská reprezentácia v tom istom termíne predstaví na podujatí VICTOR Polish Junior 2018. Do mesta Przemysl vycestujú Andrej Antoška, Erik Bartoš, Jakub Horák, Alžbeta Peruňská, Alexandra Remeňová, Mia Tarcalová a Lucia Vojteková. Náročný víkend absolvujú aj Peter Dubecký, Peter Radoczi, Júlia Chmurovičová, Sofia Slosiariková, Michaela Telehaničová a Natália Tomčová. Šesťčlenná slovenská posádka sa totiž predstaví na turnaji Medvode FZ FORZA U17 Cup (19.-21.1.) v Slovinsku.

Vrátane medzinárodných podujatí sú na Slovensku na programe aj kvalifikačné turnaje. Q turnaje v kategórii do trinásť rokov prebehnú v Bratislave a Hrachove, Q turnaje v kategórii do sedemnásť rokov zasa v Púchove a Košiciach. Všetky podujatia sa uskutočnia počas soboty, 20.januára.

Záver mesiaca bude patriť trom udalostiam. 25.-28.januára čaká na Milana Dratvu medzinárodný turnaj na Islande. Pokračovať budeme prvým Áčkom dospelých, ktoré sa odohrá 26.-28.1. v Trenčíne, a popritom budeme 27.1. sledovať aj výkony hráčov na celoslovenskom turnaji v kategórii do jedenásť rokov, ktorý sa odohrá súbežne s dospelými v Trenčíne.