po ut st št pi so ne

6

ME U17: J.Poláčková hodnotí tímovú súťaž

25. 11. 2017
Majstrovstvá Európy družstiev do sedemnásť rokov sa pre Slovensko skončili po odohraní skupiny číslo šesť, v ktorej podľahli Škótsku s Rakúskom, a vyhrali s Chorvátskom. Ako hodnotí vystúpenie našich hráčov reprezentačná trénerka Júlia Poláčková, a čo hovorí na nešťastné prehry s odstupom času?

„Po skončení súťaže družstiev mi dovoľte krátke zhodnotenie našich posledných dvoch stretnutí. Po úvodnom dobre rozbehnutom stretnutí (aj napriek prehre) so Škótmi sme na druhý deň nastúpili proti chorvátskemu tímu. Súperov sme dobre poznali a na stretnutie sme nastupovali s čistou hlavou, pripravení, motivovaní s cieľom víťaziť. Vedeli sme, že stretnutia budú vyrovnané a bude veľmi záležať ako vstúpime do prvého zápasu.“

„Do mixu nastúpili Mia s Kubom naozaj výborne. Od začiatku mali kvalitné rozohrávky, súperov držali pod tlakom a pre družstvo získali prvý bod. Dvojhra chlapcov priniesla dramatické tri sety. Žiaľ, Ajo sa v koncovke nevedel dostať do hernej pohody, nervózna hra sa odzrkadlila v ľahkých chybách a Ajovi sa dobre rozbehnutý zápas nepodarilo dotiahnuť do konca. Mia zvládla svoj zápas dvojhry na jednotku. Po nej nastúpili chlapci na štvorhru, kde sústredeným výkonom vybojovali ďalší už rozhodujúci bod. Dievčatá v štvorhre začali výborne, druhý set mali pre zmenu pod kontrolou súperky. Tretí set v znamení dobrých rozohrávok a medzihry, no v hre chýbalo rázne ukončenie výmeny. Aj napriek bojovnosti baby prehrali zápas 21:23, čo v konečnom výsledku znamenalo 3:2 pre nás.“

„V poslednom stretnutí nás čakalo družstvo Rakúska. Taktiež dobre známy tím. V zostave sme urobili po komunikácii s družstvom jednu zmenu a to v dvojhre chlapcov. Pred stretnutím vládla v tíme výborná atmosféra, ktorá sa však na kurte akosi vytratila. Už úvodná Erikova hra bola veľmi nervózna, s množstvom nevynútených chýb, čo však pripisujem jeho prvému zápasu na takomto vrcholnom podujatí. Mia taktiež nepredviedla svoju hru; počas celého zápasu bola nekoncentrovaná, nevedela sa dostať do tempa. Napriek tomu získala prvý bod pre družstvo. Štvorhra chlapcov bola jednoznačnou záležitosťou našich hráčov Aja a Kuba. Stav pre nás po štvorhre 2:1. Nastúpili Saša a Katka do štvorhry. Začali naozaj dobre, sústredene, súperky nepúšťali do výmen a vyhrali prvý set. V druhom sete nastal zlom. Súperky zmenili taktiku, začali hrať rýchlejšiu, útočnejšiu hru. Dievčatá nedokázali dodržať taktické pokyny a tak set prehrali. Tretí set bol po celý čas vyrovnaný. Záležalo na každej výmene, na každej malej chybe. Baby sa ťahali bod po bode a žiaľ súperky to v koncovke zvládli lepšie. Stav po štvorhre bol vyrovnaný 2:2. Na rad prišiel rozhodujúci zápas - mix Kubo a Mia. Od začiatku im tento zápas absolútne nevyšiel. Žiadna rozohrávka, vždy tie isté chyby, nulová hra na sieti a slabá obrana a žiadny pokus o prechod do útoku. Naozaj som ich nespoznávala. Obaja sa na zápas veľmi tešili, no s príchodom na kurt si ako keby uvedomili, že na nich stojí víťazstvo a od tej chvíle sa nevedeli dostať so pohody. Žiaľ, tento krát naozaj prehrala hlava.“

„Po skončení sme si s hráčmi vyhodnotili celú súťaž. Bolo potrebné si niektoré veci vydiskutovať a hlavne dostať sa späť do pohody. Pred individuálkami sme tak zregenerovali a vyčistili hlavy spoločnou prechádzkou na čerstvom vzduchu. Dnes začíname individuálky...