september 2018
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

Čo nás čaká: „November 2017“

  1. 11. 2017
Druhá polovica sezóny 2017 sa ešte ani poriadne nerozbehla a už sa nám blíži jej záver. Pred nami sú posledné dva mesiace a vrcholy sezóny v podobe majstrovstiev Slovenska. V skratke Vám priblížime aké udalosti nás aktuálne počas novembra čakajú.

Hneď zajtra budeme sledovať výkony deviatich Slovákov, ktorí sa predstavia na medzinárodnom podujatí Hungarian International 2017. V metropole Maďarska zabojujú 2.-5. novembra o body do rebríčka Milan Dratva, Matej Hliničan, Juraj Vachálek, Miroslav Haring, Martina Repiská, Alžbeta Peruňská, Mia Tarcalová, Katarína Vargová a Lucia Vojteková.

Na Slovensku nás čakajú ligové súťaže, a to vyvrcholenie najvyššej slovenskej súťaže družstiev, II., III. ako aj IV. liga. YONEX Extraliga sa odohrá v sobotu, 4.novembra v Kežmarku a Košiciach. Počas soboty je zároveň na programe aj piate kolo tretej ligy, a to ako na východe, tak aj na západe republiky. Sobota bude zároveň patriť aj druhým majstrovstvám Slovenska v tejto sezóne. Po MSR veteránoch, ktoré sa konali v máji sa o titul majstra popasujú žiacke družstvá.  Nedeľa, 5.november, bude patriť štvrtému kolu druhej ligy, ako aj piatemu kolu štvrtej ligy.

Počas týždňa sa uskutočnia aj ďalšie školenia programu Začni s bedmintonom. Konkrétne 7. novembra sa učitelia vyškolia v Banskej Štiavnici pod vedením Janky Čižnárovej, a 10.novembra sa školenie pod taktovkou Mariána Šulka uskutoční v Lučenci.

Mateja Hliničana čaká 9.-12. novembra medzinárodný turnaj, tentoraz v Maroku. U nás sa 11.novembra odohrajú majstrovstvá Slovenska v kategórii do jedenásť rokov v Bratislave, a 11.-12. novembra zároveň aj majstrovstvá Slovenska v kategórii do sedemnásť rokov v Trenčíne.

Nasledovať bude juniorský turnaj Czech Junior v českej Orlovej, ktorého sa 17.-19.novembra zúčastní aj naša reprezentácia. Okrem toho sa Matej Hliničan presunie z Maroka do Nórska, kde 16.-19.novembra zabojuje na ďalšom medzinárodnom podujatí.  Na Slovensku sa počas víkendu, 18.-19. novembra budú konať majstrovstvá Slovenska v kategórii do pätnásť rokov, ktoré sa uskutočnia konkrétne v Košiciach.

Vrcholom pre reprezentantov v kategórii do sedemnásť rokov budú 21.-29.novembra Majstrovstvá Európy družstiev aj jednotlivcov v českej Prahe. Zároveň by sa hráči v kategórii U15 mali 25.-26.novembra predstaviť na turnaji družstiev Nation to Nation v maďarskom Pécsi. Turnajový kolotoč sa nezastaví ani pre Mateja Hliničana, ktorý by mal 23.-26. novembra štartovať na podujatí v Botswane.

Záver mesiace bude patriť finálovým kolám tretej a štvrtej ligy. 25. novembra je naplánované posledné kolo tretej ligy, ako aj kvalifikácia do extraligy, a 26. novembra by sa malo odohrať záverečné kolo štvrtej ligy.

Určite nás čaká mesiac plný zaujímavých udalostí, ktoré Vám ešte okoreníme superseries podujatiami či zaujímavosťami zo slovenskej ale aj svetovej bedmintonovej scény. Máte sa na čo tešiť.