október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

Čo priniesol mesiac: „Október 2017“

  31. 10. 2017
Celoslovenské turnaje, zahraničné podujatia či majstrovstvá sveta. O čom všetkom sme Vás počas októbra informovali?

Grand Prix A turnaje

Celoslovenský turnaj v kategórii do sedemnásť rokov, ktorý sa 14.októbra konal vo Zvolene ovládla ziskom hetriku domáca Alexandra Remeňová, no dvoma zlatými medailami sa blysol aj Erik Bartoš zo Sliaču. Čítajte viac.

Na Grand Prix A turnaji v kategórii do jedenásť rokov, ktorý sa za účasti 39 hráčov uskutočnil 14.októbra v Košiciach, sa najviac darilo bedmintonistovi BKR Púchov, Adamovi Srncovi, ktorý dokázal zvíťaziť vo všetkých troch disciplínach. Čítajte viac.

Celoslovenský turnaj v kategórii do devätnásť rokov, ktorý sa 21.októbra odohral v Košiciach, sa najviac vydaril Prešovčanke Sáre Staškovej, ktorá triumfovala vo dvojhre a štvorhre dievčat. Čítajte viac.

Grand Prix A turnaja v kategórii do trinásť rokov sa 21.októbra v Púchove zúčastnilo celkovo 50 bedmintonistov. Ziskom dvoch zlatých medailí sa najúspešnejšími hráčkami stali Zvolenčanka Lea Výbochová spolu s domácou Ninou Miladou Michalkovou. Čítajte viac.

Celoslovenský turnaj v kategórii do pätnásť, ktorý sa konal v Ilave, ovládli hráči Lokomotívy Košice a PBA Prešov. Najúspešnejšími účastníkmi sa ziskom dvoch zlatých medailí stali Košičanka Natália Tomčová a Prešovčan Boris Karpják. Čítajte viac.

Dúbravský bedmintonový oddiel hostil posledný Grand Prix A turnaj dospelých, ktorý bol predpremiérou pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska. Výhry z Bratislavy pritom v troch prípadoch ostali doma, no z triumfov sa radovali aj v Košiciach a Trenčíne. Čítajte viac.

Zahraničné turnaje

Slovenský reprezentant Matej Hliničan sa počas októbra zúčastnil International Series podujatia Egypt International 2017 s dotáciou vo výške 8 000 USD. Čítajte viac.

Juniorské a mládežnícke medzinárodné podujatia

Ďalší ročník medzinárodného turnaja YONEX Slovak Junior 2017, ktorý sa 6.-8.októbra konal v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne, je za nami. Z výhier sa po finálových dueloch radovali hráči Taiwanu, Estónska, Moldavy, Rumunska a Česka. A ako dopadli Slováci? Čítajte viac.

Úspešný víkend počas októbra absolvovali Michaela Telehaničová, Lea Výbochová, Richard Pavlík a Matej Svoreň. Štvorica Slovákov, ktorí štartovali na medzinárodnom turnaji TEM Slovenia Youth International 2017 v slovinskom Mokronogu, sa domov vrátili nielen s novými zážitkami a skúsenosťami, ale aj so zlatom a bronzom. Čítajte viac.

Slovenka Mia Tarcalová, ktorá na podujatí TEM Slovenia Junior 2017 reprezentovala oddiel PBA Prešov, síce v druhom kole dvojhry nad súperkou nezvíťazila, no z turnaja si určite odniesla množstvo cenných skúseností, ktoré využije v ďalších dueloch. Čítajte viac.

Majstrovstvá sveta juniorov

Po prvej skupinovej fáze juniorských majstrovstiev sveta sme Vám ponúkli krátke hodnotenie duelov s Belgickom a Českom očami reprezentačného trénera Tibora Kesslera. Čítajte viac.

Reprezentačný tréner Tibor Kessler hodnotil aj stretnutie s Filipínami, ktoré skončilo 3:0 v prospech súperov, a ktoré posunulo Slovákov do bojov o konečné 25.-32. miesto. O svoje dojmy zo zápasu sa s nami podelil aj Andrej Antoška, pre ktorého bol dvojhrový duel veľkou školou do budúcna. Čítajte viac.

S reprezentačným trénerom Tiborom Kesslerom sme sa vrátili aj k duelom, ktoré Slováci odohrali proti Lotyšsku (3:0) a Hongkongu (0:3). Čítajte viac.

Tímová súťaž juniorských majstrovstiev sveta, ktoré sa odohrali v indonézskej Yogjakarte sa pre slovenských reprezentantov skončila po stretnutí s Maďarskom. Spomedzi 44 družstiev, ktoré na podujatí štartovali, obsadili Slováci konečné 28.miesto. Čítajte viac.

Tímovú súťaž svetového juniorského šampionátu uzatvoril hodnotením posledného duelu s Maďarskom, ako aj celkovým pohľadom späť, reprezentačný tréner Tibor Kessler. Čítajte viac.

Titul svetových šampiónov si v indonézskej Yogjakarte po finálovom dueli s Malajziou vybojovali reprezentanti Číny, ktorí na šampionáte triumfovali už štvrtýkrát v rade, a na konte majú celkovo dvanásť zlatých medailí. Čítajte viac.

Na individuálnom turnaji juniorského šampionátu sa Slováci predviedli dohromady v trinástich stretnutiach, pričom päťkrát bodovali. Čítajte viac.

Juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa konali v indonézskej Yogjakarte, vyvrcholili finálovými stretnutiami individuálneho turnaja, na ktorom sa zo zisku zlata radovali reprezentanti Thajska, Japonska, Kórey a Indonézie. Čítajte viac.

Začni s bedmintonom

Školenia programu Začni s bedmintonom sa v druhej polovici sezóny opäť rozbehli. Učitelia základných ako aj stredných škôl sa 3.októbra 2017 stretli v Bratislave a Sobranciach. Čítajte viac.

Z domova

Informovali sme Vás, že ŠTK na základe žiadosti klubu PBA Prešov povolila zmenu organizátora a miesta konania Majstrovstiev Slovenska v kategórii U17. M-SR U17 zorganizuje klub M-Šport Trenčín v pôvodnom termíne 11.-12.11.2017.       

                                                  

Zároveň sme Vám dali do pozornosti informáciu, že len pár dní majú kluby na to, aby poslali svoje prihlášky na organizáciu najvýznamnejších podujatí budúcej sezóny (Majstrovstvá SR, OM a celoslovenské turnaje GP A). ŠTK SZBe týmto vyzýva všetkých vedúcich klubov, ktorí majú záujem o organizáciu najvýznamnejších podujatí budúcej sezóny, aby svoje prihlášky doručili na adresu predsedu ŠTK do 3.11.2017. Čítajte viac.

21.-29.novembra sa v metropole Čiech uskutočnia Majstrovstvá Európy družstiev aj jednotlivcov v kategórii do sedemnásť rokov. Ktorí hráči budú reprezentovať Slovensko na tomto vrcholovom podujatí? Čítajte viac.

Slovenský olympijský výbor (SOV) po grantovom projekte „Ukáž sa“ prišiel na scénu s novinkou, ktorou je Juniorský olympijský tím (JOT), zložený z 21 výsledkovo a medzinárodne úspešných mládežníckych športovcov. Do TOP tímu sa dostala aj slovenská reprezentantka Mia Tarcalová. Čítajte viac.

Zo sveta

Ďalší zo série svetových Superseries turnajov DANISA Denmark Open určite nevyšiel dánskym reprezentantom podľa predstáv, vzhľadom na to, že na domácej pôde dokázali získať len jediný bronz. Čítajte viac.

Po výhre na svetovom podujatí v Dánsku sa Indovi Kidambimu Srikanthovi podarilo zvíťaziť aj na pôde štadióna Pierra de Coubertina v Paríži, kde sa konal Superseries turnaj YONEX French Open 2017. Zvyšné prvenstvá si delili hráči z Indonézie a Taiwanu. Čítajte viac.