október 2018
po ut st št pi so ne
1
15
22
29
       
             

23. TEM Youth International 2017

  26. 10. 2017
Súbežne s juniorským podujatím v Mirne, sa v Slovinsku v najbližších dňoch, odohrá aj mládežnícky turnaj, v kategóriách U11, U13 a U15, na ktorom si zahrá aj štvorica Slovákov.

27.-29.októbra sa v slovinskom mestečku Mokronog uskutoční 23.ročník turnaja TEM Youth International 2017, na ktorý sa prihlásilo 234 hráčov z 20 krajín (Anglicko, Bulharsko, Česko, Holandsko, Chorvátsko, India, Maďarsko, Moldava, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Ukrajina).

Zo Slovenska sa do Mokronogu vybrali štyria hráči, ktorí budú hájiť farby oddielov Slávie TU Zvolen a Lokomotívy Košice. Menovite na turnaji zabojujú Richard Pavlík, Matej Svoreň, Lea Výbochová (všetci Slávia TU Zvolen) a Michaela Telehaničová (Lokomotíva Košice).

Zvolenčania si zahrajú v kategórii U13 a Košičanka Telehaničová nastúpi v kategórii U15. Všetkých Slovákov čakajú duely vo dvojhrách, ktoré sa na úvod turnaja odohrajú v skupinách, a do vyraďovacieho pavúka postúpia len samotní víťazi jednotlivých skupín. Následne sa všetci predstavia aj vo štvorhrách, ktoré sa hrajú priamo K.O. systémom.

Zaujímavosťou určite je, že hráči budú na podujatí hrať skúšobným bodovacím systémom 5x11, čo v praxi znamená, že na výhru hráč potrebuje dosiahnuť tri víťazné sety, pričom v každom sete sa nadstavuje maximálne do 13 bodov.  

Richard, ktorý je nasadený ako 5/8 hráč odohrá duely v skupine H, kde si postupne sily zmeria s Poliakom Igorom Jasekom, Talianom Simonom Piccinim a Slovincom Tadejom Jelencom. Mateja čakajú v skupine L zápasy proti Maďarovi Dulczovi Domosovi, Poliakovi Jakubovi Slupczewskimu a Slovincovi Gašperovi Debevecovi.

Lea ako ¾ hráčka turnaja nastúpi v skupine D proti Talianke Carolin Raunerovej, Slovinke Vesne Halič a Maďarke Dore Toth. Na Michaelu, taktiež ¾ hráčku turnaja, čakajú duely v skupine C, v ktorých sa stretne s Rakúšankou Johannou Hofle a Slovinkou Linou Pipan.

Vo štvorhre dievčat, v kategórii U13 nastúpi Lea po boku Češky Petry Maixnerovej, a ako prvý pár turnaja si v druhom kole sily zmerajú s domácimi hráčkami Miou Gleich/Deou Medved. Richarda s Matejom čaká duel prvého kola štvorhry proti maďarsko-slovinskému páru Vince Felix Boros/Tim Škrlj. V prvom kole štvorhry sa po boku Bulharky Kosary Andreevy predstaví aj Michaela. Súperkami im budú Maďarky Petra Kovacs/Boglarka Pandur.

23.TEM Youth International 2017