Čo priniesol mesiac: Jún 2024

10. 7. 2024
Aký bol záver prvej polovice sezóny? Užili sme si ho plnými dúškami, a to ako na domácej tak zahraničnej scéne, pričom sme sa dočkali aj niekoľkých pekných úspechov. Pripomeňme si ešte raz čo všetko sa počas júna udialo...

Majstrovstvá Slovenska

Reprezentanti oddielu Spoje Bratislava aj po roku získali titul Majstrov Slovenska v dorasteneckých družstvách. Na šampionáte, ktorý 8.júna prebiehal práve v Bratislave si sily zmerali s Košicami, Trenčínom a Dolným Kubínom. Čítajte viac.

Grand Prix A turnaje

31.5.-2.6.2024 hostil oddiel BC Prešov celoslovenský turnaj dospelých, na ktorom dominovali súrodenci Andrej Suchý a Simeon Suchý. Jednoznačnou víťazkou u žien sa stala Johanka Ivanovičová, no zažili sme aj „comeback“ dvojice, ktorá na Slovensku spolu hrávala pred viac ako desiatimi rokmi. Čítajte viac.

15.-16.jún patril celoslovenskému turnaju v kategórii do 17 rokov, ktorý sa konal v Bratislave. Ziskom hetriku sa najúspešnejším hráčom stal Andrej Macek z oddielu PBA Prešov. Čítajte viac.

22.júna sa v Nitre uskutočnil posledný pred-prázdninový Grand Prix A turnaj v kategórii do 15 rokov, z ktorého si prvenstvá v dvojhrách odniesli Tomáš Sokol (Lokomotíva Košice) a Liliana Šarlayová (BKR Púchov). Čítajte viac.

Medzinárodné podujatia

V metropole Čiech prebiehal 31.5.-2.6.medzinárodný mládežnícky turnaj, a to aj s početnou slovenskou výpravou, ktorá sa predviedla najmä v nižších kategóriách. Okrem mnohých štvrťfinálových účastí sme totiž zaknihovali aj niekoľko medailových pozícií. Čítajte viac.

Marián Lipták, jediný slovenský zástupca, ktorý štartoval na Future series podujatí v Litve síce prešiel prvým kolom kvalifikácie cez Lotyša Keissa, no v kole druhom narazil na Fína Anderssona, a ten jeho turnajovú púť ukončil. Čítajte viac.

Peter Petrovič bol jediným slovenským zástupcom na International Challenge podujatí vo francúzskom Reze. V úvodnom kvalifikačnom zápase ale čelil nasadenému Malajzijčanovi, ktorý jeho turnajovú púť po setoch 8:21, 11:21 ukončil. Čítajte viac.

Slovenskí reprezentanti na medzinárodnom podujatí Serbian U17 International dieru do sveta nespravili, avšak domov sa vrátili s niekoľkými peknými výsledkami a jedným tretím miestom, o ktoré sa postarali Andrej Macek a Andrej Suchý v štvorhre. Čítajte viac.

27.-30.júna prebiehal v Bulharsku medzinárodný juniorský turnaj FZ FORZA Bulgarian Junior Open Championships 2024. V akcii sa predviedol reprezentant oddielu BKK Sliač Andrej Suchý, no zastúpenie sme vďaka Martinovi Jozekovi a Matúšovi Žuffovi mali aj v radoch hlavných rozhodcov. Čítajte viac.

28.-30.júna štartovalo niekoľko Slovákov na medzinárodnom mládežníckom turnaji v poľskom Kepne. Čítajte viac.

Grand Prix B turnaje

Nedeľa, 16.jún, patrila Grand Prix B turnaju v kategórii do trinásť rokov, ktorý za účasti 80-tich hráčov zorganizoval oddiel AS Trenčín. Čítajte viac.

Projekt U15

6.-9.júna sa v Púchove konalo ďalšie zo sústredení Projektu U15, ktoré mali pod palcom tréneri Miloslav Čuntala a Jakub Horák. A veru, pre hráčov si pripravili naozaj pestrý program, veď posúďte sami. Čítajte viac.

Úvod sústredenia Projektu U15, ktoré sa 6.-9.júna konalo v Púchove, bol zameraný zmenu tempa hry a aj na párové disciplíny. Ako ale prebiehali nasledujúce tréningové jednotky? Čítajte viac.

Z domova

Predstavili sme Vám premiérový ročník turnaja družstiev, ktorý sa uskutoční 23.-25.augusta v Trenčíne, a to za účasti krajín Vyšehradskej štvorky. Čítajte viac.

A na záver, pozvali sme Vás aj na ČLENSKÚ KONFERENCIU Slovenského zväzu bedmintonu, ktorá sa uskutoční 21.7.2024 o 10,00 v Hoteli Tenis, Neresnická cesta 13, 960 01 Zvolen. Čítajte viac.

PARTNERI

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si Informácie o spracúvaní osobných údajov