Airbedmintonové leto odštartovalo Svetovým dňom bedmintonu

8. 7. 2024
#worldbadmintonday alebo Svetový deň bedmintonu – 5.júl, kto už dnes nepozná tento dátum... Pre nás na Slovensku je to okrem samotnej oslavy aj úvod do letnej sezóny, ktorá neznamená nič iné, než Airbedmintonové turnaje. A práve takýmto turnajom, ktorý sa 5.júla konal v prešovskom Beach klube sme otvorili letnú sezónu.

Oslavy svetového dňa bedmintonu sa uskutočnili za účasti dvadsiatich párov, ktoré tvorili ako profesionálni hráči tak amatéri. Na piesku a s pomocou vetra sa rozdiely medzi hráčmi stierajú a zažiariť môže naozaj ktokoľvek.

Opäť sme si užili deň plný bedmintonu, v kombinácii so skvelým počasím a naozaj inšpiratívnymi názvami dvojíc, ako napríklad Dve kočky, Nebíčko v papuľke, Cherries, Mackovia, Gazdovci, Karotky, Vedúci, Krvilačné ovečky, Barbíny, Poľské stromy, Rakeťáci a ďalší...

Tímy si na úvod zahrali duely v skupinách, po ktorých nasledoval samotný vyraďovací pavúk, ale aj s bažinami, čo v princípe znamenalo, že aj tím, ktorý prehral sa mohol predrať na medailové pozície. Víťaz ale môže byť len jeden a stal sa ním tím pod názvom Fraňovci, alias Martin Pintrava a Adelka Lachová. Striebornú priečku si vybojovalo družstvo Pohoďákov, ktoré tvorili súrodenci Adrián a Marián Burzovci. Bronz si odniesli hráči z tímu Piesočná búrka, konkrétne Johanka Ivanovičová/Dominik András. Na štvrtej priečke skončili Dugesiky – Andrej Antoška/Michal Rajduga ml.. Okrem prvých štyroch miest sme ale ocenili aj najoriginálnejší názov tímu, pričom výber sme ponechali na účastníkov. A víťazmi sa stali hráči z družstva „Nebíčko v papuľke“.

Všetkým oceneným ešte raz gratulujeme a tešíme sa na ďalší turnaj, ktorý sa uskutoční už túto sobotu, 13.júla na kúpalisku v Trenčíne. Šancu prihlásiť sa máte ešte stále, tak neváhajte a príďte sa s nami zabaviť na piesok.

Na záver, nesmieme zabudnúť poďakovať Národnej lotériovej spoločnosti TIPOS, ktorá je oficiálnym partnerom Airbedmintonového leta 2024, ako aj ďalším partnerom, a to spoločnostiam Baldovská minerálne vody a.s., a DrWitt.

PARTNERI

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si Informácie o spracúvaní osobných údajov