Čo priniesol mesiac: Máj 2024

5. 6. 2024
Top momenty uplynulých týždňov? Rozhodne medailové umiestnenia Slovákov na medzinárodných podujatiach, no to rozhodne nie je všetko...

Grand Prix A podujatia

Reprezentantom oddielu SP Dolný Kubín sa na celoslovenskom turnaji v kategórii do trinásť rokov, ktorý sa konal 18.mája v Ilave, podarilo zaknihovať tri zo štyroch prvenstiev. Čítajte viac.

Sobota, 25.máj a celoslovenský turnaj v kategórii do jedenásť rokov, ktorý sa konal v Prešove. Na stupne víťazov sa postavili Richard Kaščák a Sára Šarlayová. Čítajte viac.

Grand Prix A turnaj juniorov prebiehal 25.-26.mája v Žiline. Ziskom hetriku sa blysli Johanka Ivanovičová (Spoje Bratislava) a Andrej Suchý (BKK Sliač). Čítajte viac.

Grand prix B turnaje

Počas soboty, 11.mája, sa v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne uskutočnil Grand Prix B turnaj v kategórii do sedemnásť rokov, na ktorom hráči súťažili v dvojhrách a zmiešanej štvorhre. Spomedzi všetkých účastníkov sa najviac darilo reprezentantke oddielu CEVA Trenčín, Elle Eliáškovej, ktorá zaknihovala dve prvé miesta. Čítajte viac.

12.mája zorganizoval oddiel SP Dolný Kubín Grand Prix B turnaj v kategórii do trinásť rokov, na ktorom štartovalo celkovo 24 chlapcov a 42 dievčat zo 14-tich rôznych slovenských klubov. Čítajte viac.

Nedeľa, 19.máj 2024, patrila v našom kalendári Grand Prix B podujatiu v kategórii do15 rokov, ktoré sa konalo v Prešove, a na ktorom štartovalo celkovo 24 chlapcov a 37 dievčat z 13-tich oddielov Slovenska. Čítajte viac.

Veteráni

Ženská časť výpravy na medzinárodnom seniorskom turnaji v rakúskom St.Pöltene bodovala. Ľuba Hanzušová a Eva Kuttnerová zbierali cenné kovy nielen v dvojhrách, ale aj v párových disciplínach. Čítajte viac.

Medzinárodné podujatia

Na International Challenge podujatí v Dánsku, ktoré sa koná 8.-11.mája v meste Farum, sme mali v hre jediného zástupcu, ktorým bol Marián Lipták. Ten sa do súťaže dostal aj vďaka odhláškam na poslednú chvíľu z rezerve listu. Čítajte viac.

Maximom slovenských reprezentantov sa na kvalitne obsadenom juniorskom turnaji v Bulharsku stala účasť v štvrťfinále zmiešanej štvorhry, o ktorú sa postarali Andrej Suchý s Johankou Ivanovičovou. Čítajte viac.

Na medzinárodnom podujatí I Feel Slovenia LI-NING Open, ktoré 15.-19.5.2024 prebiehalo v slovinskom Maribore, sme okrem Natálie Slobodovej na hráčskej lavičke mali zastúpenie aj v rámci rozhodcovských kruhov, a to vďaka Patrikovi Hamarovi. Čítajte viac.

17.-19.mája sa v Opatiji konali medzinárodné turnaje v mládežníckych kategóriách ako aj v kategórii do sedemnásť rokov. A práve tam sa Slovákom, v tomto prípade Slovenkám podarilo zabodovať. Ella Eliášková a Charlottka Hálová vybojovali na Adria U17 International bronzovú medailu v štvorhre dievčat. Čítajte viac.

Na medzinárodnom turnaji Austrian Open, ktorý sa konal v rakúskom Grazi sme mali vďaka hlavnej rozhodkyni Eve Márii Koribskej a reprezentantke oddielu Spoje Bratislava Natálii Slobodovej zastúpenie ako v hráčskych tak v rozhodcovských radoch. Čítajte viac.

Poľský Bialystok hostil 24.-26.mája medzinárodný turnaj v kategórii do sedemnásť rokov, na ktorom pod taktovkou trénera Jána Fiľa štartovalo aj sedem reprezentantov. Slováci na podujatí zaknihovali dve štvrťfinálové účasti. Čítajte viac.

Z domova

Metropola Maďarska bola v dňoch 23.-25.mája dejiskom kongresu a členskej konferencie európskej bedmintonovej federácie. Na 57.výočnom stretnutí delegátov, ktorých bolo celkovo 44, sa okrem tradičných diskusií konala aj voľba viceprezidenta a dvoch členov predstavenstva na obdobie 2024-2028. Čítajte viac.

V Budapešti sa na členskej konferencii a kongrese veru diali veci. Oceňovanie TOP hráčov a iných prebehlo počas galavečera, no v rámci členskej konferencie bol na pódiu privítaný aj Slovák Peter Tarcala, ktorý od európskej federácie dostal poďakovanie za dlhoročnú prácu a prínos pre európsky bedminton. Čítajte viac.

PARTNERI

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si Informácie o spracúvaní osobných údajov