Lithuanian International: Skorý koniec jednotky

11. 6. 2022
Sofia Slosiariková ako aj Katarína Vargová zaznamenali na Future Series podujatí v Litve po jednom víťaznom zápase...

Sofia nastúpila v kvalifikácii číslo šesť, kde v úvodnom zápase porazila nasadenú Lotyšku Dianu Stogniju po setoch 21:10, 21:10. V druhom, postupovom, stretnutí už ale nestačila na Ukrajinku Sofiiu Chernomorovu, s ktorou po 30-tich minútach na kurte prehrala po výsledku 21:18, 21:17.

Práve Ukrajinka Chernomorova bola súperkou nasadenej jednotky, našej reprezentantky, Katky Vargovej v prvom kole hlavnej súťaže. Katka sa so súperkou síce natrápila, ale po troch setoch a 47-minútach na kurte si vychutnávala zaslúžený postup ďalej.

V dueli o štvrťfinále jej súperkou bola česká reprezentantka Tallulah Sharleen Van Coppenolle. Katka bola ako najvyššie nasadená hráčka turnaja a 248. bedmintonistka sveta favoritkou, no Češka, ktorej v rebríčku patrí 438. priečka jej plány posunúť sa v pavúku ďalej prekazila. Výsledok 21:16, 21:7 v prospech Coppenolle a Katkin koniec na turnaji.