29
30
31

GP A dospelých: „Double“ pre Vícena s Vachálkom

Grand Prix A turnaj dospelých prebiehal 8.-10.októbra 2021 v športovom centre M-ŠPORT v Trenčíne. Po dve výhry si na konto pripísali bývalí reprezentanti Slovenska Jarolím Vícen a Juraj Vachálek. Nestratila sa ani naša juniorská nádej Natália Tomčová, ktorý ovládla dvojhru žien.

Jarolím Vícen si vo finále sily zmeral s juniorským reprezentantom Simeonom Suchým. Prvý set mal pevne pod kontrolou skúsený Jaro, ktorý zvíťazil hladko 21:8. V sete druhom sa do hry dostal aj Simeon, avšak koncovka setu nakoniec patrila opore tímu AGB ekoservis Košice, ktorý vyhral 23:21.

Jaro nastúpil aj v štvorhre, a to spoločne s Jurajom Vachálkom. Bratislavsko-košický pár nenašiel premožiteľa. Finálový duel proti košickej dvojici Tomáš Dratva/Viliam Turcsányi zvládli bývalí reprezentanti po setoch 21:13, 21:10, a je nutné dodať, že na ceste za zlatom nestratili ani set.

Juraj pridal zlato aj v mixe. S Alžbetou Peruňskou nastúpili vo finále proti košickému páru Ladislav Tomčko/Natália Tomčová, v ktorom sa skĺbili skúsenosti s mladou dravosťou. Košičanom to ale na výhru nestačilo a po výsledku 21:19 a 21:16 mohli výhru oslavovať Bratislavčania.

Natália ale zlato získala, a to v dvojhre žien. Vo finále, ako najvyššie nasadená hráčka porazila turnajovú dvojku, Katarínu Kašelovú dva nula na sety. K zlatu a striebru potom Natália pridala ešte jedno striebro. S reprezentačnou partnerkou Júliou Chmurovičovou vo finále štvorhry žien nestačili na hráčky oddielu DBK Bratislava, Nikoletu Bálintovú/Luciu Vojtekovú, s ktorými prehrali po setoch 21:17 a 21:19.