apríl 2021
po ut st št pi so ne
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
             

Polish Open: Štvrťfinálová miestenka pre Repiskú

Slovenská reprezentantka Martina Repiská dnes na podujatí Polish Open nastúpi na štvrťfinálový duel. Jej súperkou v boji o semifinále bude Indka Tanya Hemanth.


 Reprezentanti si počas včerajšieho dňa na International Challenge turnaji pripísali na konto dve výhry, a jednu prehru.

Milanovi sa v stretnutí proti Švajčiarovi Kuenzimu príliš nedarilo. O súperových kvalitách sme ale vedeli, a tie Švajčiar predviedol hneď v prvom sete. A aj napriek snahe nášho úradujúceho majstra v druhom sete sme sa tretieho setu nedočkali. 27 minút na kurte, prehra v dvoch setoch a určite nie výsledok aký by si Milan prial.

 

Zabodovať sa podarilo Martine, ktorá sa však s Maďarkou Gondou natrápila viac než dosť. Tri vyrovnané sety, v ktorých vždy rozhodovali koncovky. Viac trpezlivosti v samotnom závere bolo na strane Slovenky, ktorá si výhrou zaistila účasť v druhom kole, kde čelila domácej hráčke Anastasii Khomich.

 

Mladá Poľka, ktorá ešte v roku 2017 reprezentovala Bielorusko dala Martine naozaj zabrať. Aj keď to po prvom sete vyzeralo na hladký priebeh, všetko sa skomplikovalo a Slovenka so súperkou odohrala tri vyrovnané sety, v ktorých sa o víťazke rozhodovalo opäť až v koncovkách. Aj tentoraz však Martina tento tlak ustála a po setoch 21:15, 19:21, 21:19 sa mohla radovať z postupu do štvrťfinále.

 

Jej dnešnou protihráčkou bude indická reprezentantka Tanya Hemanth, ktorá sa do štvrťfinále predrala z kvalifikácie. Za sebou má už štyri zápasy, a výhry nad nasadenými hráčkami. Hemanth najprv porazila Češku Tallulah Sharleen Van Coppenolle, ďalej Írku Saru Boyle, v prvom kole hlavnej súťaže následne štvrtú nasadenú Brazílčanku Fabianu Silvu a potom aj Pakistanku Mahoor Shahzad. Dodáme, že Indka počas februára absolvovala turnaj v Ugande, kde dokráčala do semifinále.

 

Martinin zápas sa odohrá na kurte číslo štyri ako druhý v poradí, pričom prvé stretnutie je naplánované na 9:00 hod..


FOTO: BadmintonPhoto

 

Výsledky


Badminton Europe TV

27. 3. 2021