apríl 2021
po ut st št pi so ne
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
             

All England: Neuveriteľná cesta Lee Zii Jiu

Ďalší ročník prestížneho podujatia je za nami, a my len môžeme konštatovať, že aj napriek patáliám spojeným s vírusom COVID 19 sa bolo na čo pozerať. Štyrikrát zlato pre Japonsko, a neuveriteľná cesta malajzijského reprezentanta Lee Zii Jiu, ktorý okrem iných dokázal na svojej ceste za zlatom zdolať aj svetovú jednotku Kenta Momotu z Japonska...


Finále mužskej dvojhry tento rok prebiehalo medzi Malajzijčanom Lee Zii Jiom a dánskou hviezdou Viktorom Axelsenom. O výhre dánskeho reprezentanta pochyboval hádam málokto, avšak 22-ročný Malajzijčan na turnaji dokázal, že s ním veru treba počítať.

Lee nezačal sezónu práve najlepšie, a na svoj veľký triumf si musel počkať. Na druhej strane, Axelsen nastúpil na siedme finále v rade, a je nutné povedať, že to by nezviazalo ruky asi málokomu. Kto sledoval celý priebeh finále, musel uznať, že pozerať sa veru bolo na čo. Kvalitný zápas, plný dramatických momentov a skvelých vyvrcholení v prvých dvoch setoch.

Ako po zápase prezradil Lee, podľa jeho názoru hrali obaja veľmi dobre, a to až do tretieho setu: „Axelsen trochu stratil sústredenie, a v tej chvíli som mal výhodu. Hovoril som si, sústreď sa na každý bod!“.

Celý zápas medzi Dánom a Malajzijčanom trval neuveriteľných 74 minút. Po výsledku 30:29, 20:22 a 21:9 mohol Lee oslavovať veľkolepý triumf.

Finále ženskej dvojhry sa odohralo medzi Japonkou Nozomi Okuharou a Thajčankou Pornpawee Chochuwong. Pre 23 ročnú thajskú reprezentantku to bolo prvé finále na turnaji zo série Super 1000 podujatí, čo sa možno aj trochu odrazilo na jej výkone. „Bol to pre mňa naozaj ťažký zápas. Okuhara viac bojovala a bola trpezlivejšia, zatiaľ čo ja som spravila viac chýb. Kontrolovala hru,“ prezradila po zápase Chochuwong.

Výsledok 21:12 a 21:16 pre Okuharu znamenal výhru na tomto prestížnom podujatí. Ako po zápase povedala: „Som veľmi šťastná, že som opäť šampiónka! Chcela som finále odohrať rovnako ako ostatné zápasy na turnaji. Chochuwong hrala svoje prvé finále, a myslím, že cítila trochu tlak.“

Zlato zo štvorhry mužov sa po roku podarilo obhájiť japonskému páru Hiroyuki Endo/Yuta Watanabe. Ich súpermi boli ďalší japonskí reprezentanti Takeshi Kamura/Keigo Sonoda, ktorých zdolali po výsledku 21:15, 17:21, 21:11.

Triumf mohli oslavovať aj druhé nasadené Japonky Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara. V čisto japonskom finále porazili minuloročné majsterky, prvé nasadené Yuki Fukushimu/Sayaku Hirotu dva nula na sety.

Japonsko sa mohlo radovať aj v mixe, pretože Yuta Watanabe okrem štvorhry mužov „zahviezdil“ aj v mixe. Spolu s partnerkou Arisou Higashino vo finálovom stretnutí porazili svojich krajanov Yuki Kaneka/Misaki Matsutomo po jednoznačnom výsledku 21:14 a 21:13.

FOTO: BadmintonPhoto

 

22. 3. 2021