január 2021
po ut st št pi so ne
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
             

SZBe: Podpísaná dohoda s BEC

Slovenský zväz bedmintonu podpísal s európskou bedmintonovou federáciou dohodu, alebo lepšie povedané memorandum o porozumení, ktoré sa zameriava na strategický rozvoj európskeho bedmintonu.


BEC zaslala všetkým členským krajinám Memorandá o porozumení, a verí, že väčšina zväzov bude s podmienkami a očakávaniami súhlasiť, a že dohody podpíšu.

Podľa Generálneho sekretára BEC Briana Agerbaka je dôležité, aby každá krajina mala svoje Memorandum, pretože to lepšie definuje oblasti zamerania a rozvoja. Je to vôbec po prvýkrát čo BEC oslovila členské krajiny, aby formalizovali spoluprácu, a podľa Agerbaka to bude mať vzájomný prospech.

„Príprava týchto dohôd s členskými krajinami zosúladí naše úsilie o rozvoj konkrétnych oblastí, a umožní nám zamerať sa na našu podporu v oblastiach, na ktorých sa zhodneme...“ uviedol Agerbak

Slovenský zväz bedmintonu neváhal a Memorandum podpísal. Generálna sekretárka SZBe Zuzana Rajdugová sa už teraz sa teší na užšiu spoluprácu s BEC, ktorá bude zahŕňať päť rôznych oblastí, a to administráciu, komunikáciu, participáciu, podujatia a plánovanie.

„Celý plán, ktorý je  v dohode stanovený na dva roky sa bude v priebehu plynutia meniť a prispôsobovať podmienkam. Aktuálne nevieme aká situácia nás čaká v sezóne 2021, ale budeme sa snažiť, aby sme zorganizovali všetky plánované medzinárodné turnaje, a aby sme obnovili školenia Shuttle time. Veľký dôraz budeme klásť aj na vzdelávanie trénerov, ktoré by v spolupráci s BEC malo nabrať nový rozmer. Okrem toho nás čaká množstvo ďalších maličkostí, ktoré Vám budeme predstavovať keď nadíde ten správny čas.“ Zuzana Rajdugová

18. 12. 2020