október 2020
po ut st št pi so ne
     
12
19
 
             

FZ FORZA Slovak Youth U17

Už tento piatok štartuje v športovej hale M-ŠPORT, v Trenčíne, medzinárodný turnaj FZ FORZA Slovak Youth U17, na ktorom sa predvedú hráči z Česka, Poľska, Rakúska, Slovinska a Španielska. Chýbať samozrejme nebudú ani domáci reprezentanti, ktorí vo viacerých disciplínach patria k favoritom podujatia.


18.-20.septembra si v Trenčíne chcelo zahrať celkovo 95 hráčov. Pandémia koronavírusu ale neustupuje, ba naopak, opatrení pribúda, a je teda otázne, koľko hráčov uvidíme reálne v akcii...

Ako sme spomínali, Slováci budú na turnaji vystupovať ako favoriti. V chlapčenskej dvojhre je najvyššie nasadeným hráčom Simeon Suchý, ktorému v dolnej polovici pavúka sekunduje Sebastián Kadlec. U dievčat je jednotkou Sofia Slosiariková, dvojkou Olívia Kadlecová. Lea Výbochová je číslom tri a Michaela Telehaničová obsadila pozíciu číslo štyri.  

V chlapčenskej štvorhre sú na poste jednotiek Rakúšania Simon Bailoni/Ilija Nicolussi. Simeon Suchý so Sebastiánom Kadlecom sa v pavúku nachádzajú ako pár číslo tri. Poľky Anna Czuchra/Julia Piwowar sú číslom jeden v štvorhre dievčat, Olívia Kadlecová s Michaelou Telehaničovou obývajú druhú priečku. V mixe sa Slováci vyšvihli opäť na špic pavúka, a to vďaka dvojici Simeon Suchý/Michaela Telehaničová. Sebastián Kadlec s Olíviou Kadlecovou budú o čo najlepší výsledok bojovať z tretej pozície.

Celkovo by sa na podujatí malo predstaviť až 30 Slovákov, ktorí sa pokúsia o čo najlepší výsledok. Samozrejmosťou budú počas všetkých troch dní prísne hygienické opatrenia a povinné prekrytie horných dýchacích ciest u tých, ktorí sa priamo nenachádzajú na kurte, teda nevykonávajú športovú činnosť.

Vylosovanie turnaja

16. 9. 2020