EC 2020: Na Európe aj M.Dratva s M.Repiskou

Ukrajinské mesto Kyjev bude 21.-26.apríla hostiť mimoriadne prestížne podujatie, a to Majstrovstvá Európy jednotlivcov. S obrovskou radosťou Vám už teraz môžeme oznámiť, že na Ukrajinu vycestujú aj dvaja Slováci, a to Milan Dratva a Martina Repiská, ktorí budú našu trikolóru hájiť v dvojhrách. Gratulujeme!


Na základe svetového rebríčka z 18.februára sa na šampionát Milan kvalifikoval ako 36. hráč, a to z pozície 149. bedmintonistu sveta.

„Sú to moje druhé individuálne Majstrovstvá Európy v mužskej dvojhre a presne pre takéto momenty hrám bedminton. Ukázať sa na najväčších podujatiach, snáď vyhrať nejaké zápasy, hrať proti hráčom absolútnej špičky a snažiť sa dostať sa na ich úroveň. Je to pocta, jeden z vrcholov sezóny a už sa neviem dočkať rozlosovania. Avšak, nezávisle na lose, prídem na ME maximálne pripravený.“ Milan

Martina si vďaka aktuálnemu 93. miestu v rebríčku zaistila postup ako 27. hráčka.

„Majstrovstvá Európy sú veľký a dôležitý turnaj. V Kyjeve sa stretnú najlepší hráči a hráčky z každej krajiny a samozrejme som veľmi rada, že medzi nimi budem v apríli aj ja. Aj napriek neľahkej konkurencii budem bojovať o čo najlepší výsledok, a verím že odohrám viacero kvalitných zápasov. Určite sa budem tešiť na top bedminton, dobré podmienky a “nabitú” atmosféru. Predsa len je to posledný turnaj olympijskej kvalifikácie a mnohým hráčom pôjde o zisk posledných cenných bodov.“ Martina

Badminton Europe môže udeliť v každej disciplíne jednu divokú kartu. To, či sa tak stalo sa dozvieme 10.marca. Následne, 3.apríla  bude známe nasadenie hráčov a samotný los všetkých disciplín sa uskutoční 7.apríla.  

 

21. 2. 2020