Uganda International 2020

20.-23. februára sa v rámci olympijskej kvalifikácie predstaví Martina Repiská na International Series podujatí v ugandskej Kampale.


Na Uganda International 2020 sa vrátane našej hráčky prihlásilo 177 hráčov z 36 krajín (Alžírsko, Anglicko, Austrália, Azerbajdžan, Belgicko, Brazília, Bulharsko, Česko, Egypt, India, Indonézia, Irán, Jamajka, Keňa, Luxembursko, Maďarsko, Maldivy, Maurícius, Mexiko, Mjanmarsko, Mongolsko, Nemecko, Nigéria, Pakistan, Peru, Poľsko, Portugalsko, Slovensko, Srí Lanka, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Uganda, USA, Wales, Zambia).

Ade Resky Dwicahyo z Azerbajdžanu bude v Kampale jednotkou v dvojhre mužov. U žien bude najvyššie nasadenou hráčkou Thet Htar Thuzar z Mjanmarska. Nigérijský pár Anuoluwapo Juwon Opeyori/Godwin Olofua úraduje na špici v štvorhre mužov. V štvorhre žien sú na špici pavúka Egypťanky Hadia Hosny/Doha Hany. Doha Hany je navyše spolu s partnerom Adhamom Hatemom Elgamalom jednotkou aj v mixe.

Martina, ako ôsma hráčka pavúka nastúpi v prvom kole dvojhry žien a jej súperkou sa stane víťazka kvalifikácie číslo šesť. V danej kvalifikácii sa nachádzajú samé domáce hráčky, pričom víťazkou a postupujúcou by sa pravdepodobne mala stať štvrtá nasadená Sharifah Wanyana.

„Do Ugandy cestujem s viacerými menšími cieľmi, a verím že sa mi ich podarí dosiahnuť. Som pripravená, pozitívne naladená na africké podmienky a teším sa. Chcem sa od začiatku sústrediť na seba, svoju disciplínu a plán hry. Chcem si užiť každý moment a zápas a dosiahnuť čo najlepší výsledok. Držte palce!“

 

Vylosovanie

FOTO: Badminton Photo

WS 1.kolo: Martina Repiská /8/ (SVK) – Q6

 

19. 2. 2020