GP A U13: Dve zlaté pre T.Dira

Najúspešnejším hráčom celoslovenského turnaja v kategórii do trinásť rokov sa stal Prešovčan Tadeáš Diro, ktorý triumfoval v dvojhre, ako aj v štvorhre s klubovým kolegom Andrejom Macekom. Diro si z Rozhanoviec odniesol navyše aj bronz, a to spolu s Kvetoslavou Sopkovou v mixe.


Tadeáš Diro a Kvetoslava Sopková figurovali v mixe ako nasadené jednotky. V semifinále im ale cestu za zlatom prekazili štvrtí nasadení Ronald Pokorný a Ela Bieleschová, ktorí Prešovčanov zdolali až po troch dramatických setoch. No a nakoniec boli to práve Ronald s Elou, ktorí na turnaji zvíťazili. Vo finále si poradili s druhým nasadeným párom Andrej Macek/Vanessa Osadská, a to po setoch 21:14, 16:21, 21:14.

Tadeáš vystupoval ako turnajová jednotka aj v dvojhre. Tam už ale nenašiel premožiteľa, a finálový duel nad Andrejom Macekom zvládol v dvoch jasných setoch, ktoré skončili výsledkom 21:3 a 21:10. Andrej sa do finále predral ako štvrtý hráč pavúka, keď sa mu v semifinále podarilo vyradiť druhého nasadeného Ronalda Pokorného.

Prešovská dvojica zabodovala aj v štvorhre. Tadeáš s Andrejom sa do finále dostali ako turnajové dvojky a čakal ich duel s prvými nasadenými Viktorom Pavlovičom/Ronaldom Pokorným. Prešovčania sa z výhry radovali po troch setoch.

Dvojhru dievčat ovládla prvá nasadená hráčka oddielu BKR Púchov Emma Žiačiková, ktorá pavúkom prešla bez straty setu. Vo finále si zahrala proti turnajovej trojke Ele Bieleschovej, ktorá v semifinále porazila druhú nasadenú Líviu Klačanskú dva nula na sety. Samotné finále skončilo jednoznačným výsledkom 21:10 a 21:11 v prospech Púchovčanky.

Z výhry v štvorhre dievčat sa v závere turnaja tešili druhé nasadené Dolnokubínčanky Vanessa Osadská/Eva Sárená, ktoré v dvojsetovom finále nedali šancu tretím nasadeným Charlottke Hálovej a Lívii Klačanskej.

Medailistom gratulujeme!

Výsledky

Výsledky finálových stretnutí:

XD: Ronald Pokorný/Ela Bieleschová /4/ (KBC Košice/Bedminton Piešťany) - Andrej Macek/Vanessa Osadská /2/ (PBA Prešov/KBŠ Dolný Kubín) 21:14, 16:21, 21:14

BS: Tadeáš Diro /1/ (PBA Prešov) - Andrej Macek /4/ (PBA Prešov) 21:3, 21:10

GS: Emma Žiačiková /1/ (BKR Púchov) - Ela Bieleschová /3/ (Bedminton Pieštany) 21:10, 21:11

BD:Viktor Pavlovič/Ronald Pokorný /1/ (KBC Košice) - Tadeáš Diro/Andrej Macek /2/ (PBA Prešov) 7:21, 21:12, 11:21

GD: Charlottka Hálová/Lívia Klačanská /3/ (CEVA Trenčín/BKR Púchov) - Vanessa Osadská/Eva Sárená /2/ (KBŠ Dolný Kubín) 10:21, 13:21

17. 2. 2020