február 2020
po ut st št pi so ne
         
3
24
 
             

M.Repiská opäť na dvojhrovom kempe

Od pondelka do piatku je Centre of Excellence v dánskom Holbaeku dejiskom medzinárodného ženského kempu, ktorý absolvuje aj naša reprezentantka Martina Repiská.


„Ženský kemp v Centre of Excellence zatiaľ prebieha super. Tréningy sú naozaj intenzívne a zamerané najmä na taktické cvičenia s rôznymi obmedzeniami. Mali sme aj zápasový tréning, a čakajú nás ešte ďalšie dva.“

„Možnosť trénovať s ostatnými dievčatami využívam naplno. Učíme sa jedna od druhej a inšpirujeme sa navzájom. A zároveň mať nad sebou trénerku akou je Judith, ako aj ostatných coachov je pre mňa obrovským zážitkom a skúsenosťou. Získavam množstvo nových vedomostí a užitočných rád do budúcna.“

Ako už Martina spomínala, dievčatám sa venujú špičkoví tréneri, teda Holanďanka Judith Meulendijks, ktorá je juniorskou Majsterkou Európy z roku 1997. Spolu so svojim tímom zároveň získala zlato na Majstrovstvách Európy ženských družstiev v roku 2006, a v rovnakom roku ako družstvo siahli Holanďanky na Majstrovstvách sveta aj na striebro. Ďalšími trénermi v Holbaeku sú Jeroen Van Dijk, Kestutis Navickas či Peter Jensen.


Hráčky každý deň absolvujú dve intenzívne tréningové jednotky a Martina nemá v rámci sparingu o dobré spoluhráčky naozaj núdzu. V Dánsku sa nachádzajú Dánka Irina Andersen, Estónka Kristin Kuba, Holanďanka Gayle Mahulette, Izraelčanka Ksenia Polikarpova, Ukrajinka Natalya Voytsekh alebo aj Peruánka Daniela Macias. Okrem samotných účastníčok kempu sa na tréningoch podieľajú aj hráčky z Centre of Excellence.


Slovenka bude po kempe aj naďalej pokračovať v príprave, a jej prvým turnajom budú nadchádzajúce Majstrovstvá Európy družstiev, ktoré sa uskutočnia vo Francúzsku.

23. 1. 2020