4
11
25

Cyprus International: Poláček v hlavnej súťaži

Matej Poláček si po neúspešných pokusoch na predchádzajúcich podujatiach, konečne na svoje konto pripísal výhru. Dokonca nie jednu, ale hneď dve, vďaka ktorým si na Future Series podujatí v Nicosii zaistil účasť v hlavnej súťaži.

Bedmintonista oddielu Lokomotíva Košice to však nemal jednoduché. V úvodnom dueli proti domácemu hráčovi Antonisovi Antoniou mal čo robiť, keď prvý set prehral pomerom 20:22. Druhý set síce získal poľahky, a to so skóre 21:8, no tretí, rozhodujúci set skončil opäť tesným výsledkom 22:20, avšak tentoraz v prospech Mateja.

Druhý kvalifikačný duel, ktorý bol zároveň postupovým zápasom odohral zasa proti domácemu hráčovi, Constantinosovi Symeonidesovi. Výsledok pre Mateja tentoraz vyznel presvedčivejšie, a to 21:16 a 21:19.

Dvoma výhrami sa Košičan predral do hlavnej súťaže, kde ho zajtra čaká duel s nemeckým hráčom Samuelom Hsiaom. Nemec je 669. hráčom svetového rebríčka, takže oproti Matejovi, ktorý zastáva 1150. priečku bude v roli favorita. Aj on však nastúpil v kvalifikácii, kde odohral tri úspešné duely. Na konto si pripísal výhry nad Ukrajincom Mykhailom Makhnovskiym, ďalej nad Ofirom Belenkim z Izraela, a nakoniec porazil aj Nóra Torjusa Flaattena.

Hsiaov posledný turnaj bol YONEX Polish International 2019, na ktorom si taktiež zahral kvalifikáciu, a aj tam ju úspešne zvládol. Prehra však prišla hneď v prvom kole, keď vo vyrovnanom stretnutí nestačil na Angličana Harryho Huanga, ktorý na rovnakom podujatí nedovolil Matejovi prejsť prvým kvalifikačným kolom a zdolal ho po výsledku 21:5 a 21:6.

Po sérii troch neúspešných medzinárodných turnajov, kde sa mi nepodarilo vyhrať ani jeden zápas, sa mi na tomto turnaji podarilo prebojovať do hlavnej súťaže, z čoho mám radosť. Turnaj je dobre zorganizovaný, v hale sa hraje tiež dobre (aj napriek jej veľkosti) a vonku je príjemných 30°C.“