Polish International: 920 bodov pre Vargovú

23. 9. 2019
Matej Poláček neprešiel na turnaji v Poľsku prvým kvalifikačným kolom, no Katke Vargovej sa na úvod podarilo zabodovať a zaistiť si účasť v kole druhom, kde síce nestačila na nasadenú Indku, ale k postupu jej naozaj nechýbalo veľa.

Angličan Harry Huang, ktorému Matej čelil v kvalifikácii bol v stretnutí favoritom, čo nakoniec aj výsledkovo potvrdil. Huang si totiž na augustom medzinárodnom juniorskom turnaji v Dánsku ako nenasadený hráč dokráčal pre víťazstvo. Okrem toho, minulý rok na juniorských Majstrovstvách sveta zdolal v prvom kole nášho juniorského reprezentanta Jakuba Horáka po setoch 21:6 a 21:5. Angličan pokračoval v 128-čkovom pavúku ďalej, a to až do štvrtého kola, kde stroskotal na rakete prvého nasadeného Kunlavit Vitidsarna z Thajska, inak neskoršieho víťaza šampionátu. Matej proti tomuto silnému súperovi dokázal uhrať 6 bodov v prvom a 5 bodov v druhom sete.

Katka si zahrala hlavnú súťaž, kde jej súperkou v prvom kole bola domáca hráčka Zuzanna Parysz. Bedmintonistka Lokomotívy Košice v roli favoritky strávila na kurte rovných 30 minút, a po výsledku 21:18 a 21:19 pokračovala turnajovým pavúkom. V kole druhom však narazila na šiestu nasadenú Indku Prashi Joshi, inak 131. hráčku svetového rebríčka. Indka si predtým zahrala aj turnaj v Belgicku, no v prvom kole nestačila na piatu nasadenú Turkyňu Aliye Demirbag. Katka dokázala s Joshi odohrať vyrovnanú partiu, ale po 50-minútach na kurte a výsledku 21:19, 16:21 a 11:21 oslavovala postup ďalej Indka. Tá následne v štvrťfinále porazila aj Maďarku Lauru Sarosi, a prehrala až v semifinále s Dánkou Irinou Amalie Andersen, s ktorou si tento rok zahrala už druhýkrát. Ich prvý stret prebehol na májovom turnaji v Dánsku, a to hneď v prvom kole, kde Joshi prehrala v troch setoch. Indka má však v svojej knihe víťazstiev napríklad skalpy ruských hráčok Natalie Perminovej, Anastasiie Shapovalovej či Elizavety Tarasovej. Katka odohrala náročný a vyrovnaný duel, no so šťastnejším koncom pre súperku a do svetového rebríčka si pripíše 920 bodov.