december 2019
po ut st št pi so ne
           
1
2
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

Slováci v svetovom rebríčku

K 6.augustu ostáva naďalej novou ženskou svetovou jednotkou Japonka Akane Yamaguchi, aj vďaka ktorej sú Japonci trikrát na špici. Slovenská reprezentantka Martina Repiská je stále na skvelom 82. mieste.


Za Martinou sa v dvojhre žien ďalej nachádza Katka Vargová, ktorá úraduje na 440. pozícii. V dvojhre mužov sa Milan Dratva nachádza na 187. priečke, keď oproti minulému týždňu klesol o dve miesta. Ďalším Slovákom v rebríčku je Matej Poláček na 1201. priečke.

V mixe patrí dvojici Milan Dratva/Martina Repiská dobré 167. miesto, juniorskí reprezentanti Jakub Horák/Mia Tarcalová „okupujú“ 754. pozíciu. Štvorhra žien a Katka Vargová spolu s Ukrajinkou Khrystynou Dzhanhobekovou na 194. priečke. Martine Repiskej s Miou Tarcalovou patrí 815. miesto. Jednotkami v štvorhre mužov ostávajú aj naďalej na priečke číslo 440. juniorskí reprezentanti Andrej Antoška/Jakub Horák. Úradujúci majstri Slovenska Juraj Vachálek/Miroslav Haring sa nachádzajú na mieste číslo 497..

Svetovou jednotkou je aj naďalej Japonec Kento Momota, Dán Viktor Axelsen obýva šiestu priečku. U žien je momentálne na špici Japonka Akane Yamaguchi, ktorá vystriedala Taiwančanku Tai Tzu Ying. Najlepšou Európankou je momentálne Dánka Mia Blichfeldt nachádzajúca sa na dvanástom mieste. Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo velia rebríčku štvorhry mužov, Dáni Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen sú na ôsmom mieste. Japonky Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara sú na špici v štvorhre žien, pričom Bulharky Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva úradujú na desiatej priečke. A nakoniec mix, kde sa taktiež nič nemení a Číňania Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong si držia prvenstvo. Angličania Marcus Ellis/Lauren Smith sa nachádzajú na ôsmej pozícii.

Kompletný rebríček TU

FOTO: Badminton Europe/Marc Phelan

 

6. 8. 2019