po ut st št pi so ne

19

ME U15: Domáci s troma titulmi

20. 2. 2018
Majstrovstvá Európy hráčov v kategórii do pätnásť rokov, ktoré sa 16.-18.februára 2018 konali v ruskej Kazani, popri tímových šampionátoch mužov a žien, sa vydarili najmä ruským hráčom, ktorí si na konto pripísali tri prvenstvá a množstvo ďalších pódiových umiestnení.

Víťazom dvojhry chlapcov sa stal prvý nasadený Francúz Alex Lanier, ktorý finálový duel odohral proti svojmu krajanovi Simonovi Baron-Vezilierovi. Na bronzových priečkach skončili Dán Christian Faust Kjaer a Rus Igor Pushkarev, premožiteľ nášho Sebastiána Kadleca.

Titul Majsterky Európy vo dvojhre dievčat získala domáca hráčka, prvá nasadená Mariia Golubeva, ktorá vo finále porazila nenasadenú Angličanku Lisu Curtin. A bola to práve Curtin, ktorá vyradila v prvom kole Michaelu Telehaničovú. Bronz získali druhá nasadená Ruska Elizaveta Baranova a Ukrajinka Mariia Stoliarenko.

Štvorhru chlapcov ovládli dánski hráči Jakob Houe/Christian Faust Kjaer. Dvojica vo finále zvíťazila nad svojimi krajanmi Mikkelom Langemarkom/Jeppe Sobym. Bronz vybojovali Francúzi Simon Baron-Vezilier/Kimi Lovang a Rusi Daniil Dubovenko/Maksim Ogloblin.

Štvorhra dievčat priniesla ďalší triumf pre domácich, konkrétne pre dvojicu Elizaveta Baranova/Sofiia Bychkova. Druhé nasadené Rusky vo finále vyhrali nad ďalším ruským nenasadeným párom Ekaterina Kazantseva/Ekaterina Taraseva. Na treťom mieste skončili Francúzky Emilie Drouin/Tea Margueritte a ďalšie Rusky Maria Lezzhova/Elizaveta Malkova.

Do tretice sa domáci z výhry radovali v mixe. Do finále sa prebojovali dva ruské páry. Prvý pár turnaja Egor Borisov/Mariia Golubeva a druhí nasadení Maksim Ogloblin/Elizaveta Malkova. Výhru si nakoniec na konto pripísali prví spomínaní. Tretie miesta obsadili francúzski reprezentanti Kimi Lovang/Floriane Nurit a Lucas Renoir/Tea Margueritte.

Zverencom trénera Miloslava Čuntalu sa na šampionáte podarilo zvíťaziť v dvoch stretnutiach. Sebastián Kadlec ovládol zápas v prvom kole dvojhry proti Švédovi Richardovi Jinovi, no v druhom kole ho zastavil neskorší medailista Igor Pushkarev z Ruska. Výhru na konto si pripísali aj Michaela Telehaničová so Sofiou Slosiarikovou vo štvorhre dievčat, keď v prvom kole vyhrali nad bulharskou dvojicou Mihaela Chepisheva/Tsvetina Popivanov. Ich ďalšiu cestu turnajovým pavúkom ale prekazili neskoršie medailistky z Ruska, Maria Lezzhova/Elizaveta Malkova.

Ako sme už spomínali, Michaela Telehaničová vo dvojhre podľahla Angličanke Lise Curtin, ktorá nakoniec na šampionáte získala striebro. Sofia Slosiaroková nestačili v druhom kole dvojhry na Švédku Sofiu Redy a Simeon Suchý prehral v troch setoch s Talianom Lucom Zhou. Sebastián spolu so Simeonom ešte odohrali vyrovnaný trojsetový duel s nasadenými Estóncami, no z výhry sa nakoniec radovali súperi.

Kompletné výsledky nájdete TU.

BS 1.kolo: Sebastián Kadlec (SVK) – Richard Jin (SWE) 21:13, 21:18

GS 1.kolo: Michaela Telehaničová (SVK) – Lisa Curtin (ENG) 14:21, 13:21

GD 1.kolo: Sofia Slosiariková/Michaela Telehaničová (SVK) – Mihaela Chepisheva/Tsvetina Popivanova (BUL) 21:15, 21:15

BD 2.kolo: Sebastián Kadlec/Simeon Suchý (SVK) – Tauri Kilk/Mario Kirisma 5/8 (EST) 21:18, 18:21, 18:21

GS 2.kolo: Sofia Slosiariková (SVK) – Sofia Redy (SWE) 15:21, 18:21

BS 2.kolo: Simeon Suchý (SVK) – Luca Zhou (ITA) 21:16, 9:21, 9:21

BS 2.kolo: Sebastián Kadlec (SVK) - Igor Pushkarev 5/8 (RUS) 7:21, 10:21

GD 2.kolo: Sofia Slosiariková/Michaela Telehaničová (SVK) – Maria Lezzhova/Elizaveta Malkova 11:21, 8:21