január 2018
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
8
15
22
29
       
             

Majstrovský víkend v 18-tich krajinách Európy

  6. 2. 2018
Na Slovensku sa 3.februára 2018 odohral Grand Prix A turnaj juniorov, no v osemnástich európskych krajinách sa počas víkendu uskutočnili národné šampionáty.

Súboje o tých najlepších prebiehali v susednom Česku, Belgicku, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, ako aj v Holandsku, Írsku, Lotyšsku, na Malte, v Nemecku, Poľsku, Rakúsku či v Slovinsku, Škótsku, Švajčiarsku, Švédsku, na Ukrajine a vo Walese.

Ponúkame Vám prehľad, ktorí hráči sa stali novými šampiónmi v jednotlivých krajinách. Nie vo všetkých prípadoch to možno sú hráči, ktorých by ste na stupni víťazov čakali, prípadne Vás prekvapia nestarnúce hviezdy bedmintonového sveta či nástup mladej generácie.

Belgicko

MS: Maxime Moreels
WS: Lianne Tan
MD: Matijs Dierickx/ Freek Golinski
WD: Lise Jaques/Flore Vandenhoucke
XD:
Matijs Dierickx/Flore Vandenhoucke

Česko

MS: Jan Louda
WS: Tereza Švábíková
MD: Jakub Bitman/Pavel Drančák
WD: Alžběta Bášová/Michaela Fuchsová
XD: Jakub Bitman/Alžběta Bášová

Estónsko

MS: Raul Must

WS: Kristin Kuuba

MD: Kristjan Kaljurand/Raul Käsner

WS: Kristin Kuuba/Kati-Kreet Marran

XD: Kristjan Kaljurand/Hannaliina Piho

Fínsko

MS: Kalle Koljonen
WS: Airi Mikkelä
MD: Henri Aarnio/Iikka Heino
WD: Jenny Nyström/Sonja Pekkola
XD: Anton Kaisti/Jenny Nyström

Francúzsko

MS: Lucas Claerbout
WS: Léonice Huet
MD: Bastian Kersaudy/Julien Maio
WD: Vimala Heriau/Léonice Huet
XD: Thom Gicquel/Delphine Delrue

Holandsko

MS: Mark Caljouw
WS: Gayle Mahulette
MD: Jelle Maas/Robin Tabeling
WD: Cheryl Seinen/Selena Piek  
XD: Robin Tabeling/Cheryl Seinen

Írsko

MS: Nhat Nguyen
WS: Rachael Darragh
MD: Joshua Magee/Paul Reynolds
WD: Sinead Chambers/Jennie King
XD: Ciaran Chambers/Sinead Chambers

Lotyšsko

MS: NiksPodosinoviks
WS: Una Berga
MD: Niks Podosinoviks/Reinis Šefers
WD: Monika Radovska/Leva Pope

XD: Niks Podosinoviks/Leva Pope

Malta

MS: Matthew Abela

WS: Fiorella Marie Sadowski

MD: Samuel Calí/Stefan Salomone

WD: Yanika Polidano/Fiorella Marie Sadowski

XD: Stephen Ferrante/ Fiorella Marie Sadowski

Nemecko

MS: Max Weißkirchen
WS: Luise Heim
MD: Jones Ralfy Jansen/Josche Zurwonne
WD: Isabel Herttrich/Carla Nelte
XD:
Peter Käesbauer/Olga Konon

Poľsko

MS: Michal Rogalski

WS: Kamila Augustyn

MD: Milosz Bochat/Adam Cwalina

WD: Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska

XD: Michal Logosz/Kamila Augustyn

Rakúsko

MS: Wolfgang Gnedt  
WS: Katrin Neudolt
MD:
Daniel Graßmück/Roman Zirnwald
WD: Serena Au Yeong/Sabrina Herbst 
XD: Roman Zirnwald/Elisabeth Baldauf  

Slovinsko

MS: Miha Ivanič
WS: Kaja Stanković
MD:
Matevž Bajuk/Mitja Šemrov
WD: Iza Šalehar/Lia Šalehar
XD: Miha Ivančič/Petra Polanc  

Škótsko

MS: Kieran Merrilees
WS: Kirsty Gilmour
MD: Alex Dunn/Adam Hall  
WD: Julie Macpherson/Eleanor O'Donnell
XD: Alex Dunn/ Eleanor O'Donnell

Švajčiarsko

MS: Christian Kirchmayr
WS: Sabrina Jaquet
MD:
Mathias Bonny/Oliver Schaller

WD: Céline Burkart/Nicole Schaller
XD: Oliver Schaller/CélineBurkart

Švédsko

MS: Gabriel Ulldahl
WS:
Ashwathi Vinod Pillai
MD:
Richard Eidestedt/Tim Foo
WD: Emma Karlsson/Johanna Magnusson
XD:
Richard Eidestedt/Clara Nistad

Ukrajina

MS: Artem Pochtarev
WS: Maria Ulitina
MD: Artem Pochtarev/Valeriy Atraschenkov
WD:
Yelyzaveta Zharka/Maryna Ilyinskaya
XD: Valeriy Atrashchenkov/Yelyzaveta Zharka

Wales

MS: Daniel Font
WS: Jordan Hart
MD:
Daniel Font/Oliver Paul Gwilt
WD:
Gean Sou Mo/Carissa Turner

XD: Tsung Mo/Gean Sou Mo

Kompletné výsledky nájdete v článku BEC.