po ut st št pi so ne

19

Ázia 3:2 Európa v USA

25. 7. 2010
Na US Open sa Európanom darilo. Na prvé priečky mali šancu v troch zápasoch, nakoniec sa im to podarilo vo dvoch, hoc už jedno bolo isté už pred mužskou dvojhrou.

Na US Open sa Európanom darilo. Na prvé priečky mali šancu v troch zápasoch, nakoniec sa im to podarilo vo dvoch, hoc už jedno bolo isté už pred mužskou dvojhrou. Tradične najsledovanejšie mužské finále singlu obsadili Angličan Rajiv Ouseph a Francúz Brice Leverdez. Reprezentant krajiny galského kohúta síce potvrdil finálovou účasťou svoju dobrú formu, ale potvrdil aj to, že sa mu vo finálových súbojoch nedarí. Nedávno prehral s Taufikom Hidayatom v Kanade a teraz ho čakal ten istý osud. V prvom sete bol vyrovnaným súperom, keď prehral len 21-17, no v druhom už na svojho súpera nestačil. Set skončil 21-9. Prekvapenie turnaja, Číňanka Lin Zhu, sa vo finále stretla a Holanďankou Judith Meulendijksovou. Číňanka vyhrala v prvom sete 21-19. Druhý set skončil rýchlo po výsledku 11-6, keď Európanka zápas skrečovala. Čína má teda 100%-tnú úspešnosť, keďže na turnaji sa zúčastnila len jedna jej reprezentantka. Druhý titul si „Starý kontinent“ vybojoval prostredníctvom dvojice Michael Fuchs a Birgit Overzierová vo finále zmiešanej štvorhry. Svojich tchajwanských súperov zdolali 21-19 a 21-14. Tchajwan mal účasť aj vo finále ženskej štvohry, v ktorej prvý nasadený pár Wen Hsing Chengová a Yu Chin Chien nad japonským párom. Aj titul mužskej štvorhry sa stal „korisťou“ Tchajwanu, keď sa vo finále stretli oba páry z tejto krajiny.