18
25

Lithuanian International: Rýchly koniec pre Slovákov

12. 6. 2018
Milan Dratva a Matej Hliničan sa v pavúkoch medzinárodného turnaja Yonex Lithuanian International dlho neohriali. Svoju turnajovú púť ukončili vo dvojhrách ako aj v štvorhre hneď v prvých kolách, no cestu im v dvoch prípadoch zahatali neskorší medailisti, ba dokonca samotní víťazi podujatia.

Slovenskí reprezentanti nedokázali nadviazať na štvrťfinálovú účasť, ktorú zaznamenali na turnaji v Lotyšsku. Obaja tam síce prehrali dvojhry v prvých kolách, ale v štvorhre, kde figurovali ako nasadené jednotky dokráčali pred brány semifinále.

Tentoraz bola ale situácia úplne iná. Milana, ako piateho nasadeného hráča čakal v prvom kole poľský súper Krzystof Jakowczuk, a hoci bol náš hráč podľa svetového rebríčka favoritom, zasa raz sa potvrdilo, že rebríček nie je ukazovateľom výkonnosti. Poliak získal prvý set pomerom 21:9. Milan sa síce pokúšal o zvrat, a dokonca vyhral druhý set so skóre 21:11, no tretí set aj tak patril súperovi, ktorý ho získal vo svoj prospech po výsledku 21:13.

Mateja čakala v dvojhre neľahká úloha, a to zabojovať proti tretiemu nasadenému Michalovi Rogalskemu z Poľska. Aj napriek snahe nedokázal Matej súpera zaskočiť, a ten si po dvoch setoch kráčal do ďalšieho kola. Rogalski však svoje nasadenie obhájil, ba dokonca vylepšil, pretože sa prebojoval až do samotného finále, kde ale prehral s prvým nasadeným Švédom Felixom Burestedtom.

Vo štvorhre si Milan s Matejom museli na súperov počkať v druhom kole. Mali sa nimi stať buď českí reprezentanti Jaromír Janáček/Tomáš Švejda alebo víťazi kvalifikácie. Nakoniec stáli Slováci na kurte proti Čechom a úvod duelu vyzeral veľmi nádejne. Prvý set a výhra 21:15. Druhý a tretí set už bol ale v rukách Janáčka so Švejdom, ktorí mali po výsledku 21:16 a 21:16 v rukách skalp turnajových jednotiek. Sami nakoniec dokráčali až do samotného finále a stali sa absolútnymi víťazmi turnaja.

Doplníme, že dvojhru žien ovládla prvá nasadená Estónka Kristin Kuubam ktorá triumfovala aj v štvorhre po boku Heliny Ruutel. V mixe dominovali Angličania Callum Hemming/Fee Teng Liew.