18
25

Italian Junior: V akcii len J.Horák

23. 2. 2018
Štart na juniorskom turnaji v Miláne musel kvôli chorobe zrušiť náš úradujúci juniorský majster Andrej Antoška, a tak do bojov zasiahol len Jakub Horák, ktorý sa predstavil v prvom kole dvojhry.

Jakub nastúpil na duel prvého kole dvojhry chlapcov ráno o 9:00 hod., a jeho súperom bol belgický hráč Senne Houthoofd. Po výbornom úvode a hladkej výhre v prvom sete (21:12) nič nenasvedčovalo tomu, že by Jakub zápas nemal zvládnuť. Súper ale kožu nepredal len tak lacno a o postup zabojoval. Po vyrovnanom priebehu druhého setu vyšiel záver lepšie práve Belgičanovi, ktorý zvíťazil so skóre 19:21. Tretí set a opäť doťahovanie sa bod po bode. Jakub si ale v závere rozhodujúceho setu vytvoril náskok 19:17, ktorý ale súper dokázal rýchlo zmazať. Pri vyrovnanom stave 19:19 si ale ďalší bod na konto pripísal Belgičan, ktorý hneď za tým zabodoval aj v poslednej výmene a zvíťazil po výsledku 19:21 v treťom sete, čím zároveň ukončil účinkovanie slovenského reprezentanta na podujatí.