18
25

ME U15: Slováci v šiestich dueloch...

16. 2. 2018
Mladé slovenské nádeje čakal na európskom šampionáte v kategórii do pätnásť rokov úvodný hrací deň, v ktorom sa rozhodlo o ich ďalšom turnajovom účinkovaní. Sebastián Kadlec, Simeon Suchý, Michaela Telehaničová a Sofia Slosiariková mali neľahkú úlohu, a to pokúsiť sa zdolať svojich súperov a zaistiť si postup v pavúku, čo značilo aj zotrvanie v súťaži.

Ako prvý sa na kurtoch predviedol Sebastián Kadlec, ktorý proti Švédovi Jinovi podal fantastický a sústredený výkon. Sebastián sa po dvoch víťazných setoch (21:13 a 21:18) posúva do kola druhého, kde ešte dnes o 17:20 hod. narazí na nasadeného Rusa Igora Pushkareva.

Druhou slovenskou nádejou bola Michaela, ktorej ale los veľmi neprial. Hneď do prvého kola jej totiž pridelil Angličanku Lisu Curtin, ktorá je mimochodom vo štvorhre dievčat nasadená spolu so svojou krajankou ako číslo jeden. Angličanka v dueli ukázala svoje kvality a rozhodne nič nenechala na náhodu. Aj napriek veľkej snahe, ktorou je Miška známa, sa jej nepodarilo súperku poraziť, a po dvoch setoch (14:21, 13:21) sa lúči s ďalším postupom vo dvojhre.

Po dvanástej hodine sa na kurt dostali Michaela so Sofiou, ktoré vo štvorhre čelili bulharským súperkám. Dievčatá začali zápas výborne, a bod po bode sa pomalými krokmi dostávali k vytúženej výhre. Prvý ako aj druhý set skončil výsledkom 21:15 v prospech Mišky a Sofie, ktoré sa posunuli do druhého kola, medzi 16 najlepších párov Európy.

Len krôčik od veľkého "skalpu" boli vo štvorhre chlapcov Simeon so Sebastiánom. Slováci nastúpili proti nasadeným hráčom z Estónska a famóznym spôsobom ovládli prvý set. V ďalších dvoch setoch už mali ale súperi na konci setov viac šťastia a ako favoriti zápasu postúpili do ďalšieho kola. Po výsledku 21:18, 18:21 a 18:21 Simeon so Sebastiánom vo štvorhre končia.

Podobne ako Michaela, ani Sofia sa vo dvojhre neposunie ďalej. Vyrovnaný zápas so Švédkou Redy skončil po výsledku 15:21 a 18:21 v prospech súperky, ktorá tak zastavila našu poslednú nádej na postup v dievčenskej dvojhre.

Na rozdiel od prvého kola, Sebastián v tom druhom veľa šancí na úspech nemal. Domáci a zároveň nasadený Igor Pushkarev vstúpil do zápasu s jasným cieľom zvíťaziť. Nášmu reprezentantovi toho v dueli veľa nedovolil a po výsledku 21:7 a 21:10 sa posunul v pavúku ďalej.

Aj napriek tomu, že Simeon vstúpil do zápasu s Talianom Zhou víťazne, Slovák nakoniec ovládol len prvý set (21:16). Nasledujúce dva sety  (9:21, 9:21) mal v pevne v rukách Talian, ktorý suverénnym spôsobom zvíťazil a ukončil tak účinkovanie našich reprezentantov v dvojhrovom pavúku.

Live score

Live streaming

Kompletné vylosovanie nájdete TU.

BS 1.kolo: Sebastián Kadlec (SVK) – Richard Jin (SWE) 21:13, 21:18

GS 1.kolo: Michaela Telehaničová (SVK) – Lisa Curtin (ENG) 14:21, 13:21

GD 1.kolo: Sofia Slosiariková/Michaela Telehaničová (SVK) – Mihaela Chepisheva/Tsvetina Popivanova (BUL) 21:15, 21:15

BD 2.kolo: Sebastián Kadlec/Simeon Suchý (SVK) – Tauri Kilk/Mario Kirisma 5/8 (EST) 21:18, 18:21, 18:21

GS 2.kolo: Sofia Slosiariková (SVK) – Sofia Redy (SWE) 15:21, 18:21

BS 2.kolo: Simeon Suchý (SVK) – Luca Zhou (ITA) 21:16, 9:21, 9:21

BS 2.kolo: Sebastián Kadlec (SVK) - Igor Pushkarev 5/8 (RUS) 7:21, 10:21