máj 2018
po ut st št pi so ne
 
7
14
15
16
28
29
30
     
             

YSO 2017: Slováci súperov neprekvapili

  6. 9. 2017
Ďalší ročník najprestížnejšieho turnaja organizovaného na Slovensku je za nami. YONEX Slovak Open 2017, ktorý sa 30.8.-2.9. konal v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne je opäť už len históriou, na ktorú však môžeme spomínať.

Pripomeňme si, že víťazmi na Ostrove v Trenčíne sa stali Slovinec Andraz Krapec s Maďarkou Laurou Sarosi vo dvojhrách a dvojice Ivan Druzchenko/Vladislav Druzchenko (UKR), Alžbeta Bášová/Michaela Fuchsová (CZE), Pawel Smilowski/Magdalena Swiercynska (POL) v párových disciplínach.

Celkovo sa na turnaji malo predstaviť 168 hráčov z 24 krajín (Anglicko, Belgicko, Česko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Škótsko, Švajčiarsko, Taliansko, Ukrajina, Wales).

Zo Slovákov, ktorých na turnaji štartovalo 14, ste mali možnosť sledovať Milana Dratvu, Mateja Hliničana, Michala Matejku, Bohumila Kašelu, Ladislava Koribského, Petra Vašíčka, Miroslava Haringa, Juraja Vachálka, Tomáša Sotáka, Tomáša Dratvu, Martinu Repiskú, Luciu Grenčíkovú, Katarínu Šariščanovú a Tamaru Prostinákovú.

Práve naša najväčšia nádej na úspech, Martina Repiská, ktorá pred dvoma rokmi v Trenčíne získala bronz, sa s turnajom rozlúčila hneď v úvode.   

„Tohtoročnú účasť na turnaji Slovak Open mi bohužiaľ zastavilo zranenie. Natiahla som si pri výpade sval na pravom stehne, takže som nemohla dohrať zápas a musela som sa odhlásiť aj z ostatných disciplín. Veľmi ma to mrzelo, bola som po letnej príprave dobre pripravená. Verím, že čoskoro sa opäť dostanem na kurt. Teraz je dôležitý oddych, strečing a technika. Marta

A ako sa darilo ďalším zástupcom?

Turnaj začal kvalifikáciou, v ktorej sa úspechu dočkali Katka Šariščanová a Tamara Prostináková. Obe dokázali vo svojich stretnutiach zvíťaziť a zaistili si účasť v hlavnom turnajovom pavúku. Katka zaznamenala postup aj v mixe, kde sa jej podarilo zabodovať spoločne s Bohumilom Kašelom.

V hlavnej súťaži sme teda mali niekoľko hráčov, menovite páry Dratva/Repiská, Kašela/Šariščanová v mixe, Mateja Hliničana, Milana Dratvu, Martu Repiskú, Tamaru Prostinákovú a Katku Šariščanovú vo dvojhrách a dvojice Dratva/Hliničan, Haring/Vachálek vo štvorhre mužov.

Ako bolo spomenuté, Marta Repiská vypadla z bojov hneď v prvom mixe. Zastúpili ju teda úspešné kvalifikantky, Tamara s Katkou, ktoré ale nakoniec vyradila Írka Rachael Darragh. Tá si najprv poradila v prvom kole s Tamarou, a v druhom nedala šancu ani Katke.

Podobne dopadli aj muži, ktorých vyradili slovinskí hráči. Matej Hliničan neprešiel v dramatickom prvom kole cez Mihu Ivanica a Milana Dratvu zasa v druhom kole zastavil neskorší víťaz turnaja Andraz Krapez. Práve Milana sme sa opýtali, aké boli jeho pocity po odohranom zápase, a či sa niečo zmenilo po turnaji, keď sa jeho premožiteľ stal trenčianskym šampiónom.

Cítil som sa frustrovaný. A nie kvôli prehre, ale kvôli spôsobu, akým som prehral. Počas celého zápasu som bol veľmi napätý a ani som sa nepriblížil ku svojmu štandardu. Veľmi ma to mrzelo. Prehra má stále mrzí, Andraz mal síce výborný turnaj, ale verím, že som schopný minimálne hrať vyrovnane s takýmito súpermi. Celé leto som trénoval kvalitnejšie a tvrdšie ako počas sezóny a to sa po pár turnajoch prejaví.“ Milan

Úspech napokon neprišiel ani vo štvorhre mužov, pretože či už Milan s Matejom, alebo Miro s Jurom nedokázali prejsť úvodnými zápasmi a ukončili tak účinkovanie Slovákov na domácom podujatí.

Kompletné výsledky nájdete TU.